JNCram
JNCram JNCram
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Nia earns $13.50 hour. She has to pay weekly rent of $135 to her parents. Find out how much she will have left if she works 40 hours a week.

Respuesta :

uhmhihello
uhmhihello uhmhihello
  • 19-11-2020

Answer:

$405

Step-by-step explanation:

$13.50 times the 40 hours is $540

$540 minus the $135 she has to pay her parents is $405

Answer Link

Otras preguntas

Use the substitution method to solve the system of equations. Choose the correct ordered pair. 2x+2y 16 y=x-4 A (62) B (2,-2) C. (6, -2) D. (2, 2)
pls answer asap!!!!!!
Select the correct answer. By 1860, in which area of the United States did most slaves live? A. the deep South B. the Mid-Atlantic NIC. New England D. the upper
A 2-quart carton of pineapple juice costs $6.48. What is the price per cup? Please hurry
solve for x 4(x-167)=48
The act of murder is a violation of _______ law.
PLEASE ANSWER RNNNNNNNNNNNNN IM GIvING 30 POINTS
What is the purpose for the constitutional laws purpose?
what is jamestown religion?
What is the purpose of an End User License Agreement? to ensure that software users understand their rights and responsibilities to ensure that software users u