presleydrage
presleydrage presleydrage
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

this package of sliced cheese costs $2.97 . how much would a package of 18 slices costs at the same price per slice
please help it’s due soon

Respuesta :

karla123chacon
karla123chacon karla123chacon
  • 20-11-2020
I think it’s 6.06 or it’s probably 53.46
Answer Link

Otras preguntas

why does the earth not lose its heat as quickly at night as the moon does?
How do you do y divided by 9=12?
why does the earth not lose its heat as quickly at night as the moon does?
one number is 6 more than another.  Their product is is 520.  Find the numbers
How do you do y divided by 9=12?
How do you do y divided by 9=12?
Where are most faults located? And what is a fault in science terms?
Where are most faults located? And what is a fault in science terms?
a population decrease from 404 million to 288 million .which of the following is the percent decrease of the population
why does the earth not lose its heat as quickly at night as the moon does?