kaleyholmoes94school
kaleyholmoes94school kaleyholmoes94school
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Delia bought 3.8 pounds of peppers. The peppers cost $1.99 per pound. What was the total cost of Delia’s peppers?

Respuesta :

elliem0416
elliem0416 elliem0416
  • 20-11-2020
Step-by-step problem

1.99(3.8) = 7.56$.

ANSWER:

Total cost is 7.56$.
Answer Link
menstache
menstache menstache
  • 20-11-2020

Answer:

The answer is 7.56

Answer Link

Otras preguntas

whats the value of the expression (2/3 - 5/6) ------------------- 3/4
The main reason for this is the lack of _______________ about mental disorder.
Need help with my math homework 3x +2y = 8
If a triangle has lengths of 3 ft and 54 ft, check all the possible lengths for the third side 51 ft 53 ft 55 ft 57 ft 58 ft
¿Cuándo cenaron con sus amigos? Hace un día. Hace dos semana. Hace más de tres semanas.
A football team won 8 more games than they lost. They played 24 games in the season. How many games were won and how many were lost?
If you go to your local library to vote, this public building would be considered your ________. Precinct polling place election board voting booth
Describe five examples of checks and balances that are contained in the us constitution
Please help!! I tried solving but didn't get one of the answers. Please show work!!
The price of a dvd is $24.00 plus 8% sales tax. What is the sales tax on this dvd in dollars and cents