maliaroberson09
maliaroberson09 maliaroberson09
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Dave doughnuts sell a dozen doughnuts for 5.64. what is the unit cost per doughnuts?

Respuesta :

YNWPuirt
YNWPuirt YNWPuirt
  • 20-11-2020

Answer: 0.47 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
BR172897 BR172897
  • 20-11-2020

Answer:

give me some DONUTS!!!!!!!

Step-by-step explanation:

and a coffee at the if you will in fact give me a caramel Pacheco

Answer Link

Otras preguntas

HELP! Please! Answers, A256 in2 b443.4 in2 c512 in2 d362 in2
which sentence best describes an attitude toward religion during the great awakening
a store sells a toy for $24.60, regular price. today the toy is 80% of the original price, what is the sale price of the toy?
would you define boiling point and melting point as a periodic table family trend (vertical groups), period trend (horizontal rows), or neither? Explain your an
what THERE numbers below, when added together, total the highest possible score? 47629658
How do i divided 2÷ 3/4
How do you write 16 _ 8 as a percentage?
energy must be transformed in ecosystems because
Why is gerrymandering a problem for the House of Representatives but not the Senate? A. Members of the House are more influenced by changes in public opinion
(Geometry A) Review Of Reasoning And Proof Quiz 1.) What is the inverse of the following statement? If it is raining, then I will carry an umbrella. 2.) Write t