keilyshahernandez keilyshahernandez
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help!
Karl bought ​312​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Enter your answer in the box.

$

Respuesta :

andresfarradas
andresfarradas andresfarradas
  • 20-11-2020

Answer:

you have to divide the gallons with the money per gallon

Step-by-step explanation:

Answer Link
hjkhannah hjkhannah
  • 20-11-2020

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70 x 312

Answer Link

Otras preguntas

Which words from line 14 of the romeo & juliet prologue are stressed? A. What, shall, our , shall, to B. here, miss, toil, strive, mend C. What, miss, our
first ten nonzero multiples of 10
Who is present home minister of nepal
gritos de guerra para gincana com o nome "os apimentados"
Which are accurate statements about the Mormon faith and its founders? Choose all answers that are correct. Brigham Young became rich by leading Mormons to the
According to this quotation, what is against the law? “All charges made for any service rendered or to be rendered in the transportation of passengers or proper
What information does the inside address of a business letter include?
Define popular press source in your own words
How was living in Athens different from living in Sparta?
the best explanation for how humans populated the Earth is