keyairajohnson31 keyairajohnson31
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

A shopper bought a 12-pounds bag of orange for 18.72 what is the unit price per

Respuesta :

baddielam baddielam
  • 20-11-2020
I think the answer is $1.56





i hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE!!!!!!!!!! The director of a play estimated there were 250 people in the theater to see the play’s performance. The actual number of people who were
give a common noun for thursday
what Is a non example of mass
Fill in the blank: A synonym for "loveable" is ____________________________ (5 points) empathetic. amiable. euphonious. sentimental.
Julia paints 2/6 of a wall in her room white. She paints more of the wall green. Which fraction could show the part of the wall that is green?
Independent, dependent and controlled variable in flame test?? plz ansa
Tom ate 4/5 of a 300g bar of chocolate . How many grams of cholate did he eat and how do u work out plzz show me
ling is driving at a constant speed of 55 miles per hour. at that rate how long will it take him to drive 275 miles
A machine coats metal spheres with a plastic coating. The metal spheres have a radius of 9 mm the spheres formed by the metal and plastic coating have a radius
Which of the following best describes Daniel Webster’s views? A.he disagreed with slavery but supported compromise B.he declared nullification a form of treason