darellymorales
darellymorales darellymorales
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Michelle bought five packs of crayons for $13.75.

What is the cost of a pack of crayons, in dollars, if all the packs cost the same?

Respuesta :

vivianlovely15
vivianlovely15 vivianlovely15
  • 20-11-2020

Answer:

2.75

Step-by-step explanation:

i think the awnser is 2.75

Answer Link

Otras preguntas

In the early 1900s, after the Bolsheviks began to rule Russia
what is an algebraic expression for word phrase "8 less than the product of 12 and a number x"
how was child labor addressed during the industrial age?
The greatest common factor of each term in the expression 60ab-72b is 12b. Which choice shows the expression written as a product?
Hello, What is 8(1/8x) + 6x oh, and X = 4
In one day, a restaurant made the sandwiches shown in the table. How man sandwiches are chicken?
The weight of an elephant is 10 to the 3rd power times the weight of a cat if the elephant weighs 14000 pounds how many pounds does a cat weigh
What was crucial to the Germans so freely accepting Nazism
To infer the theme of a story, one must analyze the motivations of the central character that is the focus of interest, the __________. antagonist protagonist m
A mutation in the _________ gene can cause Duchenne Muscular Dystrophy.