julowen23
julowen23 julowen23
  • 18-10-2016
  • Mathematics
contestada

Mr. Meyers wants to order 4 tablets for his classroom. Each tablet costs $329. How much will all four tablets cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-10-2016
Hello there,
The answer is 1316. Basic math, just multiply 329 and 4 and you got the answer 1316. I hope this helps
Answer Link
Аноним Аноним
  • 18-10-2016
$1316 ,because $329 times 4 is 1316.
Answer Link

Otras preguntas

wha?t is the value of x​
In 2015, nearly seven out of every ten autos sold in a country was a crossover utility vehicle (CUV). If an auto dealership sold 4000 vehicles in total that yea
A fraction with a numerator of 1 is called a _ fraction
John into friends are going out for pizza for lunch they split one pizza in three large pizza cost $12 he spent a total of 16.95 find the cost of one large drin
The smallest arteries in your body are called .
in a fish tank the number of orange fish is 1 1/4 times the number of blue fish drag each blue fish to represent the number of blue fish in the tank for every 5
What is the area of the figure shown?
A child's __________ often are influenced by the belief systems of his or her parents.
Help! Please and Thank You!​
perform the indicated operation xy+xz/xz-z^2 times xy-yz/xz+yz+y^2+yz/x^2+xy