Seudónimo Seudónimo
  • 18-10-2016
  • Mathematics
contestada

Janelle and three of her friends bought four smoothies for a total of $3. If she purchases smoothies on another day for herself and 9 of her friends, how much money will she spend?

Respuesta :

nerdynotsosmart
nerdynotsosmart nerdynotsosmart
  • 18-10-2016
Janelle will spend $7.50 because each smoothie costs .75 cents.
Answer Link
SuperShorty
SuperShorty SuperShorty
  • 18-10-2016
She will spend $7.50 in total.
Answer Link

Otras preguntas

solve first image second image am i correct other choices 1.fact 2.hypothesis 3.theroy dropdown 2 1.conduct electricy 2.generate hypothesis 3.hold different o
need the answer to a trip to the oceancan be a relaxing escape from everyday pressure of life.
when a force is said to be conservative
1.What system of measurement is most commonly used in the United States?
Five times a number k minus 9 is two thirds of a number j solve for j
Founded by merchants eager to buy and sell goods such as honey, wax, and furs. A: Kiev B:Novgorod C:Muscovy
What are the roots of the equation? x2(6x−11)(7x−8)=0
how do this pleassssse
What is the square root of 792394?
Consider the trinomial below. x2-9x+20 The factors of the given trinomial are ()().