lillypc
lillypc
18-10-2016
Mathematics
contestada
A 13 oz package of pistachios costs 5.99
Respuesta :
zhen3441
zhen3441
21-10-2016
It costs 46 cents per ounce because 5.99/13= 0.46
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Which of the following is a starting compound during cellular respiration?
For exercise, Martin runs 60 minutes each day. His friend Jamel lifts weights for 45 minutes each day. Which teen expends more calories through these physical a
In Chapter 2, Dr. Ridel covers internal and external barriers that probably hindered you from developing strong critical thinking skills. These include family,
The temperature outside dropped 23 degrees in 6 hours. The final temperature was -6, what was the starting temperature?
In the diagram, which pair of angles are vertical angles? A transversal intersects 2 lines to form 8 angles. Clockwise from the top, the angles are 1, 2, 3, 4;
What is the procedure for transporting Covid 19 patients to the health center?
who was inspired in albany, georgia to begin a desegregation movement?
I need help with this asap! It’s my homework and I don’t understand it at all, please I need it soon
Pouvez vous m'aide rpour ce devoir s'il vous plait Merci d avance
A company is deciding which box to use for their merchandise. The first box has a base that measures 8 inches by 10.5 inches with a height of 6.25 inches. The s