lillypc lillypc
  • 18-10-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate of a 13 ounce package of pistachios costs 5.99

Respuesta :

frenchfry15
frenchfry15 frenchfry15
  • 20-10-2016
The unit rate is $0.46
Answer Link

Otras preguntas

need a quick answer please
need help ASAP!!!!!!!!
Solve the system of equations 4x-y=10 y=2x-2
can you guys help me!!!
being human in the age of artificial intelligence speech​
geometry hw help!!!!
Solving for x r + 11 + 8r = 29
When an author uses the connotative meaning of a word in the text they are Please help I’ll give brainlsit
a block of wood with a mass of 2.33 kg is at rest on a frictionless pole. A .011 kg bullet is fired 722 m/s and is embedded with the wood. What is the speed of
please help ill give brainliest