kalvinelder
kalvinelder kalvinelder
  • 18-10-2016
  • Mathematics
contestada

At the local grocery store,a 16- ounce bottle of apple juice cost $3.20.What is the cost of the apple juice per ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-10-2016
it would be 20¢ per ounce
Answer Link
kookoocrazy
kookoocrazy kookoocrazy
  • 18-10-2016
The answer would be $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Please help me i dont get this
What are the two ways main items are typically served in a cold food presentation or a buffet?
what is the outlier in the following set : 29, 2, 28, 30, 26, 31 and show work please, thanks?
find the distance between the two points (-2,-6), (3,9)​
Help asap!! How many triangles can be constructed with sides measuring 7cm,6cm, and 9cm? A. None B.more then one C. One
URGENT: How do you solve number 6?
What is generally true about the particles in a liquid? a.They are closer together and have lower energy than the particles in a solid. b.They are closer toge
The ratio of boys to girls in a group is 2:1. If there are 26 more boys than girls, work out how many girls there are.#
Solve the equation by completing the square. Round to the nearest hundredth if necessary. 3x^2-6x-24=0
What aspect of the situation in Europe does this cartoon illustrate? A.The Great powers heading for war in the Balkans because of their alliances B.The Great p