20187484
20187484 20187484
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Willie bought 8 pounds of apples that cost $10.32 Determine the cost of 5 pounds.

Respuesta :

ariarushing03
ariarushing03 ariarushing03
  • 16-12-2020
I think the cost of 5 pounds is $6.45
Answer Link

Otras preguntas

I need help and quick
Use the FOIL method to find the product below. (5x - 7)(x - 3) A. 5x2 - 22x + 21 B. 5x2 - 10x - 21 C. 5x2 - 22x - 21 D. 5x2 - 10x + 21
Can the AS/LRAS shift when there are governmental controls?)
w-2 is an income statement that lists any money earned from interest true or false
A right rectangular prism is 4 m long, 5 m wide, and has a height of 6 m. What is its surface area?
Which sentence best explains the expression "writing is rewriting"? a. words that are true are often hard to write. b. our best writing is often the result of
Which set of side lengths is a Pythagorean triple? A.2, 3, 13 B.5, 7, 12 C.10, 24, 29 D.11, 60, 61
Which one of the following types of lipoprotein has the highest amount of protein?
What chemical process is used to convert oils into fats and semi solids
Which statement describes the polygon? A. The polygon is equilateral but not equiangular. B. The polygon is equiangular but not equilateral. C. T