sharrbay000 sharrbay000
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated socks costs ​$26.76. What is the unit price of the pairs of ​socks ?

Respuesta :

nznwrwu4xr nznwrwu4xr
  • 16-12-2020
$6.69
just divide the total amount by how many there are..
Answer Link

Otras preguntas

What relationship do you observe between a planet’s size and its proximity to the Sun? Not sure how to answer this question :/
Aaron has a collection of American coins. He has 3 times as many 10 cent coins as 25 cent coins, and he has some 5 cent coins as well. If he has 8 coins with to
What are the similarities between modern and traditional technology
Help me please………………….
Why did unitary system fail in Nepal
It always takes ____ longer to get there when you drive! A. so much B. such much C. so D. such
Which expression is equal to "13 more than the quotient of n and 8"? * A) 13n + 8 B) n - 8 + 13 C) n * 8 + 13 D) (n / 8) + 13
what is the color of cheese
15x + 45 = 15 (3 + x) always never one solution how do I do it​
Quick I need help I’ll mark u as brain list