Helpimfailing0
Helpimfailing0 Helpimfailing0
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

A set of 6 water bottles are sold for 12. What is the unit cost per water bottle?

Respuesta :

Lepricorn
Lepricorn Lepricorn
  • 16-12-2020

$2.00 US Dollars is the answer

Answer Link

Otras preguntas

When calculating power what two pieces of information are needed? A. Watts and Time B. Distance and Mass C. Work and Mass D. Work and Time
What is the purpose of stage directions? to provide comic relief after various pivotal and tense moments in a play and lighten the mood of the audience to set u
Wat is 15% of 285.89
What statements are true of a white dwarf
Factor the expression below x^2-6x+9
HURRY!!!What is the sum of the measures of the interior angles of a 12-gon? 1. 1620 2. 1800 3. 1980 4. 2160
The life-span perspective takes into account development from _____.
In anne bradstreet's poem "verses upon the burning of our house," once the narrator recovers from the initial shock of grief, her thoughts turn to
at what depth would organism that rely on infrared light most likely be found in the ocean
What did de Tocqueville warn might threaten American civic life and democracy? an increase in voluntarism