rommel07 rommel07
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Leah had $24. She bought 7 sharpies and was left with $10. How much did each sharpie cost?

Respuesta :

madisyntolbert4 madisyntolbert4
  • 16-12-2020

Answer: 2$ per sharpie

Step-by-step explanation:24 - 10= 14     7 x 2 =14

Answer Link

Otras preguntas

A 5 pairs of jeans and 2 sweatshirts costs $233, while 3 pairs of jeans and 4 sweatshirts costs $193. Find the cost of one sweatshirt.
Write a two paragraph Essay. Your prompt is : Is life meaningless why or why not and if not do you have the right to execute yourself. Take this from a biblical
What i say? Salut, comment allez-vous aujourd'hui?
ron walks 0.5 mile on track on the track in 10 minutes. stevie walks 0.25 mile on the track in 6 minutes. find the unit rate for each walker in mile per hour. w
You have a critical database server that constantly backs its files up to the cloud, but its software environment is so finicky that if it encountered a critica
The catalytic decomposition of hydrogen peroxide yields oxygen gas and water, according to the reaction given below. In an experiment, the decomposition of hydr
How does “Jabberwocky” draw upon the myth of the hero?
Lenovo's ThinkPad laptop computers is designed in the United States, the case, keyboard, and hard drive are made in Thailand; the display screen and memory in S
please see attached picture for question:​
Person analysis a. examines the external labor market for needed skills. b. helps organizations in reviewing the job description and specifications to identif