Seudónimo Seudónimo
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

help me plsss i need help

help me plsss i need help class=

Respuesta :

ilovechikenokay ilovechikenokay
  • 17-12-2020

Answer:

0.15¢

Step-by-step explanation:

divide 2.40 by 16 to get 0.15¢

Answer Link
mimiandalley
mimiandalley mimiandalley
  • 17-12-2020
Divide the ounces by the price to see the price per ounce for each item.
16/ 2.40= 6.67 cents an ounce
28/2.80= 10 cents an ounce
Answer Link

Otras preguntas

When was the last time two 100 win teams were in the world series?
The Celtic form for seven is _____. Secht Sapta Sept
Which type of energy travels as waves through the air? Chemical Electrical Sound
The first actions for budgetary reform were taken at what level of government?
What is the Declaration of Independence?
How do we know that africa was the birthplace of the earlist humans
That cold autumn morning no eyes saw the sun, Which literary technique does this line use? metaphor imagery simile personification
In an atomic model what do the plain and colerd sesame seeds represent
Can the total work done on an object during a displacement be negative? explain. if the total work is negative, can its magnitude be larger than the initial kin
Jared used one whole number 2/5 of soil for his garden. He is digging another garden that will need 1/5 as much soil as the original. How much will he use total