pandanikki5594 pandanikki5594
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

What us the unit price of 32 ounces of yogurt that cost 4.79$

Respuesta :

greathelpinghand
greathelpinghand greathelpinghand
  • 17-12-2020

Answer:

$0.1496, or rounded to the nearest cent, 15 cents a ounce.

Answer Link

Otras preguntas

N Puerto Rico, young friends often begin a conversation with the casual way to ask "How are you?" which in Spanish is:
What conclusion can you draw from the following data?
Can someone help me. I really need this answer.
Please help with this question:)
How does Longfellow incorporate elements of the story of Sampson in "The Warning"? A.He shares Sampson's story of revenge on the Philistines as an example of th
The narrator implies that the natural world triumphed over Manderley’sperfection. Which detail from the text BEST​ supports this idea?
direction: Compare and Contrast Fine art and applied (functional) Art.
what is the most imporntant thing about the caste system in aryan society
Democratic Governor during the Civil War Joined Republican Party after the Civil War Chief Justice of the State Supreme Court Served a U.S. Senator (as a Democr
HELP NOW!!!!! now please