Seudónimo Seudónimo
  • 19-10-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $2.17/lb. A customer purchases 1 3/4 lb of grapes. How much did the customer pay for the grapes? Round to the nearest cent.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 19-10-2016
Just say if a lb cost $2.17 divide 2.17 by 4 which is 0.5425 and 0.5425 times 3 = 1.6275 and 2.17 + 1.63 which is rounded = 3.7975
Answer Link

Otras preguntas

Cuanto tiempo hace que Uds. saben navegar en la Red?
Where is the birthplace of civilization believed to be? A. Egypt B. India C. Mesopotamia D. China
what is an hypothesis??
what is a pattern of behavior that you often repeat? a lifestyle a habit an activity a goal
the atomic number of an element is the total number of which particles in the nucleus? (1 point) neutrons protons electrons protons and electrons 4. all atoms o
640, 160, 40, 10, ... Which correctly describe the graph of the geometric sequence? Check all that apply. The graph will show exponential growth. The graph w
new chapter in my book opinions and critics encouraged chapter isnt finished lol this is just the beginning
What does muttered mean
Solve the proportion.
should any punctuation be added to this sentence? "the first thing that struck me as we entered the room where the painting was displayed was the size of the pa