aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons? ​

Respuesta :

cmeadhatcher cmeadhatcher
  • 17-12-2020
2.14x price per gallon
2.14(14.5)= 31.03

That’s some expensive gas!
Answer Link

Otras preguntas

5/12 ÷ 3/8divide. write your answer in simplest form​
Which u.S. Islands are connected by the seven mile bridge?
Find the slope of the line
Huron Company produces a commercial cleaning compound known as Zoom. The direct materials and direct labor standards for one unit of Zoom are given below:
Jacqueline is writing an essay on the importance of vaccinations for children. She will be reading her essay to her peers who know little about vaccinations, bu
what are the disadvantages of liquid media
which of the following is a solution of x2-2x=-8​
A swimming pool in the shape of a rectangular prism is 30 feet long, 15 feet wide, and 6 feet deep. How much water could the swimming pool hold?
Doctor's order is Epinephrine 0.5 mg SC now. Supply is Epinephrine 1:1000 solution. Calculate the volume per dose to be administered using a TB syringe.
Whats 3/4 divided by 2/3