jaylawhitney jaylawhitney
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

the seventh grade math class is going on a feildtrip .it costs $7 per student .what is the total cost if 26 students go on the field trip

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-10-2016
your answer for this question is $182.00
Answer Link

Otras preguntas

For brainily please help :/
PLEASE HELP PICTURE INCLUDED
which is a flap of tissue that folds down to close off the entrance to the larynx and trachea when you swallow?
Write the slope-intercept equation of the line passing through (4,6) and (0,-8).Answer:​
Nine less than a number is five
Plz help look at the photo
How did farmers help the Sumerian government?
Which of the following biological molecules are composed of the elements C, H, O, N and S? carbohydrates nucleic acids proteins lipids
Which quantities appear to be in a proportional relationship?
which state hosts the lumberjack world championships?