Onlineschoolwasup
Onlineschoolwasup Onlineschoolwasup
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jackson buys a case of bottled water for $3.96. If there are 18 bottles in thecase, what is the unit cost of the water?

Respuesta :

00081013
00081013 00081013
  • 19-12-2020

Answer:

$66.42

Step-by-step explanation:

you have to multiply $3.96 by 18

Answer Link

Otras preguntas

Please help and explain please
What is the primary export of French Guiana?
Scrooge mcduck deposits $200,000 into two simple interest accounts. The annual simple interest rate on one account is 2%. The annual simple interest on the seco
On a road map of pennsylvania, the distance from philadelphia to washington dc is 6 4/5 cm. What is the actual distance between the cities if the map acale is 1
What evidence from "Conservation as a National Duty" supports the inference that Roosevelt believes the focus on industrialization and accumulation has negative
If a b and c satisfy the equation a^2+b^2=c^2, are 2a, 2b, and 2c also possible side lengths of a right triangle? How do you know?
Ghalib loves making a special soda drink. He fills 1/3 of the container with orange soda. He fills the remaining space with 4 cups of lemon-lime soda. How many
rewrite the following equation in standard form. y=4x+10
[49 POINTS] please help !! How would you have written the treaty differently? How would you turn it from a failed peace treaty into a successful one? How would
1. Solve. 3(h – 4) = –1/2(24 – 6h) 2. Solve for x. ax + bx = –c