wavyking200 wavyking200
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Problem
3 erasers cost $4.41
Which equation would help determine the cost of 4 erasers?

Respuesta :

nonee12223 nonee12223
  • 17-12-2020

Answer:

4.41/ 3 = 1.47 each

Step-by-step explanation:

Answer Link
leticialeija0330
leticialeija0330 leticialeija0330
  • 17-12-2020
The answer is 1.47 each erasers
:)
Answer Link

Otras preguntas

To clearly see an image, the wavelength used must be at most 1/4 of the size of the object that is to be imaged. what frequency is needed to image a fetus at 8
Please help picture shown Algebra 2
Why is it necessary for the Spartans to always be prepared for conflict
Which occurred first, 1.Qin Dynasty OR Zhou Dynasty 2.Confucianism OR Daoism 3.Liu Bang OR Shi Huangdi 4.sundial OR wheelbarrow
If the earth's axis were at 90° to the sun, what would be different?
a sheet of metal that is 30cm wide and 6m long is used to make a rectangular eavestrough by bending the sheet along the dotted lines. what values of x maximizes
John work 43hrs on Monday and 35 hrs on Tuesday.how many hours did he work in two days?
What is the sum of (5+3i) and (5-3i)
WHAT DOES THE INCREASE IN TEMPERATURE INDICATE
In any eukaryotic cell, cellular respiration occurs within ____.