laurynyoung2008
laurynyoung2008
17-12-2020
Mathematics
contestada
Lima beans $2.13 for 2 lb
Respuesta :
lauravega3010
lauravega3010
17-12-2020
Can you be more specificccc
Answer Link
Nocoo
Nocoo
17-12-2020
Answer:
i think its $1.07 per pound.
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Why was the US invasion of Iraq controversial? A.Many nations strongly supported the Iraqi government. B.Iraq had been an ally to the United States and Europe f
Why did Japan enter World War I? a. China declared war on Japan, who had a military alliance with the Allied powers. b. Japan entered the war in hopes of winn
Which most accurately describes the current population of Europe? A. Europe does not allow immigration, which reduces its population. B. Europe has the lowest p
A theory should be able to explain the relevant data and lead to correct predictions. a. True b. False
Two students, Ann and Max, factored the trinomial 4x2 − 6x − 4. Ann factored it as 2(x − 2)(2x + 1) and Max factored it as (x − 2)(4x + 2). Indicate which stude
why did some Muslim leaders want a separate Muslim state? what worried them about a united India?
9 less than the product of a number q and 5 is r
during the three weeks how many customers came from zones 3 and 4
Which territory’s request to become a state sparked a battle over slavery in 1819?
Which of the following is a composite number? A. 1 B. 19 C. 0 D. 63