faith3194
faith3194 faith3194
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

a grocery can buy strawberries for $1.38 per pound write an equation relation the cost and the pounds of strawberries ​

Respuesta :

kiraD123 kiraD123
  • 18-12-2020

Answer:

y=1.38x

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blanks below to complete the sentencesayuda​
28 is 12 less than k equation ​
name it part one and two pls need done by 3:00pm!!!!!!!!! 5TH GRADE LEVEL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Poem for George Washington Carver
How is manner compost fertilizer prepared in your village?Explain. ​
Eight hundred fifty two thousand, six hundred seventy four and thirty five hundredths in numbers​
how did martin luther king's early life affect his later years?
PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST *EXTRA POINTS*.. IM GIVING 40 POINTS !! DONT SKIP :((.
PLEASE ANSWER THIS QUESTION RIGHT AND THE ANSWER CHOICES ARE IN THE ORDER.Which is the standard form of a quadratic equation?
1. Chicago was excited about Beacheys remarkable achievements. Beachey's Beacheys' Beacheyes correct as is