Msillie6ckwinena9 Msillie6ckwinena9
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

Justin has $450 to buy supplies for the school computer lab. he buys 8 boxes

Respuesta :

kay4help1
kay4help1 kay4help1
  • 20-10-2016
I don't see the question, but: if he has 450$ and wants to put forth an equal amount of money worth of supplies into each of the 8 boxes, he'll have to put $50 in each of the boxes
Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate of speed for 120 miles in 2 hours.
According to the map, how did the Nile River help Egyptians trade?
Objects that are further away from one another, have more gravity? True False
Hi help is really neededWhich of the following led directly to the formation of the Mongol empire? The unification of Mongol tribes by Termujin The kidnapping o
solve for h(2) h(t) = t2 − t + 7
Need help with equations with fraction solutions, tysm if you do :) 1-2c = -8 -8/7r = 6 4-4 (4-x) -4x = 18x 1/5m + 3 = 7/5m
Which of the following is a question that can be answered at an employment interview
3) What does ‘twilight sky’ tell you about what time of day it is?
My brother came up with an unusual method for cleaning his room
Anyone know what part B is?