sisisia777 sisisia777
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

I WILL GIVE BRAINIEST IF YOU ANSWER ASAP AND CORRECTLY!!!

I WILL GIVE BRAINIEST IF YOU ANSWER ASAP AND CORRECTLY class=

Respuesta :

Pastel530
Pastel530 Pastel530
  • 18-12-2020
A. If you take the 3 pounds of oranges price, $7.50, and divide it by 3, you get 2.5. Now you just need to multiply 1.75 by one, you get 1.75. Now subtract 1.75 from 2.5 and you get .75.
Answer Link

Otras preguntas

Denotation and connotation of rose
Select all that apply. the polarity of the hcl molecule is due to the: greater attraction of the chlorine nucleus for the shared electrons shape of the molecule
HELP ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Why did Shakespeare's noble characters speak in iambic pentameter while commoners spoke mainly in blank verse or prose?
________________ is well-established, officially governed competitive physical activities in which participants are motivated by internal and external rewards.
Tickets to the school play cost $4.50 for adults and $3.00 for students. One night 325 tickets where sold and 1140 was collected. How many of each type was sold
You need to haul your firearm into a tree stand. what is the first step you should take
Write a paragraph in response to the question. What does the debate between Madison and Jefferson tell us about the importance of compromise?
EXPLAIN HOW THE GOVERNMENT IS CONTRIBUTING TOWARDS SOCIAL GRANTS,HOUSING,FREEHEALTH CARE,ACCESS TO FREE BASIC EDUCATIONAND NUTRITION
when is the face amount paid under age limit life and Survivor policy