Analiafer123
Analiafer123 Analiafer123
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

Pleaseee help I need a good grade for Christmas

Pleaseee help I need a good grade for Christmas class=

Respuesta :

Ahvannoy
Ahvannoy Ahvannoy
  • 18-12-2020

Answer:

4 Tacos

Step-by-step explanation:

It cost less for four tacos then five tacos

Answer Link
kwil5940
kwil5940 kwil5940
  • 18-12-2020

Answer: 4 tacos for 3.20

Step-by-step explanation: if you divide 3.20 by 4 it equals 0.80 cents for each taco and 4.25 divided by 5 equals 0.85 cents for each taco.

Answer Link

Otras preguntas

_____ are the results of a thoroughly tested hypothesis? Predictions Theories Laws Observations
How do forces of supply and demand balance each other over time?
what is 80/400 as a decimal
what were the major causes of the civil war?
What is the mass in grams of 6.12 x 10^20 molecules of caffeine, C8H10N4O2?
What is the innermost layer component of bone?
write the digits in the ten thousands place for 913,256
which situation represents an internal conflict
how many time smaller is the digit 2 in 14,264 than the digit 2 in 12,799
the bouncing of light off a surface is called