cookieloverr1 cookieloverr1
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

Pay $0.24 for each banana OR pay $1.99 per pound of bananas ​

Respuesta :

cloeylynn10
cloeylynn10 cloeylynn10
  • 18-12-2020

Answer:

0.24 for each banana, it seems cheaper.

Step-by-step explanation:

Answer Link
tlacheerleader1704
tlacheerleader1704 tlacheerleader1704
  • 18-12-2020
depends on how many bananas you get for a pound
Answer Link

Otras preguntas

How would you properly measure the mass of liquid
Square root of 3.24 =
the early Americans were Nomads who depends on
What’s the correct answer
The arithmetic mean of two numbers is 18 and the geometric mean is 16. find the sum of squares of the numbers
What is this additive inverse of the number 15
Draw a tree diagram to show the sample space of a toss of two dice. Denote the event of an even number on the 1st roll or a sum of 2 on the tree diagram.
What is the cube root of 30 to the nearest 10th
What's the probability of having at least k consecutive heads?
The notion that human action is a result of an interaction among three variables is what bandura calls