KarrDobbins
KarrDobbins KarrDobbins
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

Pls anwers i will give brainlist.

Pls anwers i will give brainlist class=

Respuesta :

2221785 2221785
  • 18-12-2020

Answer:

a. 52/4= answer is $13

b. 12.80/4=3.2*12= answer is $38.40

c. .88/4=.22*5= answer is $1.10

Step-by-step explanation:

Answer Link
baraa47 baraa47
  • 18-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

A) 52\4=13$

B)12.8\4 = 3.2 cost per ice-cream cone

3.2 *12= 38.4 cost for 12 cones

C)0.88\4 =0.22 cost per banana

Cost for 5 = 0.22*5= 1.1$

Answer Link

Otras preguntas

To give up a territory or relinquish power of a country is to
What is 8-6g+15=19 step by step
What can you do to help protect the environment? What can your classmates do? What can the community do? What will happen if we take no action to protect the en
How can you use a generic rectangle to multiply two numbers
Reactants are listed on the left or right side of an equation
What was the strongest German state?
What is the economic type of Afghanistan?
answer:if 84 cookies will serve 28 students, how many cookies and needed for 30 students
2. What unit of measure would you use for the volume of water in a bathtub? 3. What unit of measure would you use for the volume of medicine in a capsule? Help
Each year each person eats about 68 quarts of popcorn.  If 6 people each eat the average amount of popcorn for 5 years, how many quarts of popcorn will they eat