brixianaa
brixianaa
20-12-2020
Mathematics
contestada
Help ASAP!!! It’s 6th grade work
Respuesta :
ethancalderon042
ethancalderon042
20-12-2020
The answer is B you divided 6 by 2 then multiply it by 6
Answer Link
nodadbigpp
nodadbigpp
20-12-2020
each ride costs $3.
6 divided by 2 is 3.
15 divided by 5 is 3.
27 divided by 9 is 3.
so, 6 rides will have to be multiplied by $3, since each ride is $3.
6 multiplied by 3 = 18
the answer is b) $18
hope this helps!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
What is the theme of Frankenstein? How does Victor Frankenstein’s change as a character show this theme?
Lauren wants to open her birthday gift before people arrive for her party, but she knows she shouldn’t. Rather than stay in the room with the present, she decid
When reducing the planned duration of a project using the Time-Cost CPM model we select the activity to crash by determining the cost of each alternative and se
Define the following concepts in your own words: (a) stiffness, (b) strength, (c) ductility, (d) yielding, (e) toughness, and (f) strain hardening.
Can someone help me with this
Find the missing number: QUICKLY PLEASE
What types of remedies are available for patent infringement? a. injunctions b. damages c. specific performance d. a and b
Since 2010, when 102390 Cases were reported, each year the number of new flu cases decrease to 85% of the prior year. Predict the number of cases that will be r
What is the past participle of love
Explain what is meant by connected health. Provide three examples of connected health in today’s healthcare environment. Explain the benefits and drawbacks of e