goawaymath goawaymath
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

Elana spent 2.50 on pineapple juice pineapple juice costs .10 per ounce. how many ounces of pineapple juice did Elana buy?

Respuesta :

spoiledmilk
spoiledmilk spoiledmilk
  • 21-10-2016
divide 2.50 by .10 and the answer would be 25 ounces.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-10-2016
elana got 25 ounces of pineapple juice.
Answer Link

Otras preguntas

solve the equation 5(2x + 8) = - 33 +53
Which story most likely includes elements the writer experienced firsthand? A. A poem written from the perspective of a sea creature B. A chapter in a novel abo
What is the density of a substance that has a volume of 14 milliliters and a mass of 13.2 grams
Explain what is the difference between radius and circumference
Picture shown! If f(x) = x^2, and g(x) = x - 1, then g(f(x)) = x^[?]+[?]
Which expressions are equivalent? Check all that apply. 39 34 –92 99 Which expressions are equivalent? Check all that apply. 39 34 –92 99 811
whats number 26. ..............................
if AC = 72 and BC = 32, what is the length of AB
Picture shown! If P = (3,4), Find: Rx-axis (P)
An example of salutary neglect is your mother setting a curfew and punishing you when you get home after the designated time. true or false