MaryDerry MaryDerry
  • 21-10-2016
  • Mathematics
contestada

Ribbons is sold at three yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbons for a project. How much did she pay?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-10-2016
$50.00 because 3 × 8 = 24 and $6.33 × 8 is $50.00 hope this helps
Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-10-2016
She would pay $50.64. 
Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

A bat is a mammal even though it flies in the air why​
a ladder is resting as shown in the picture. if the mass of ladder is 5 kg and the length is 120 cm. Determine the Normal Force act on C​
What is the solution of each proportion? Thanks for the help
Which legislative body has the power to try an impeached official
I have question in my Aleks website can you please help me with
What is 3/4 of 60 step step
Which description does NOT guarantee that a quadrilateral is a square? -has all sides congruent and all angles congruent -has all right angles and has all side
What is 4/10 of 85....
three boys shared 12oranges in the ratio 2:3:6. how many did each get​
Find the least value for n for which Sn is greater than 163. a1 = 4, r = .98