surycastro142 surycastro142
  • 17-01-2021
  • Mathematics
contestada

Plz I need help on this what is the unit cost in this question?

Plz I need help on this what is the unit cost in this question class=

Respuesta :

pandeygaurav2020gp
pandeygaurav2020gp pandeygaurav2020gp
  • 17-01-2021

THE UNIT IS DOLLAR ($).

Step-by-step explanation:

BECAUSE IT IS GIVEN IN TOTAL COST

Answer Link

Otras preguntas

Jenna knows that cystic fibrosis runs in her family and she is worried she might carry the gene. She is marrying Tyler, who does not think that cystic fibrosis
What is the value of m? 1/3m = 12-m A. 3 B. 4 C. 9 D. 12
Why did Britain consider India its “jewel in the crown”?
What was the economic situation during the time in which To Kill a Mockingbird was written? Was there a depression or any type of major financial suffering duri
snakes and similar animals are members of a group called reptiles how do reptiles differ from other animals? A. They are cartilage instead of bones B. They di
What happens when the atoms of a substance are regrouped?
13.If triangle ABC IS CONGRUENT TO TRIANGLE ADC , which is true by CPCTC?
Among the executive branch's checks on the legislative branch is the president's power to ____________ A.Vote on bills in the senate B.Introduce bills to the fl
Find the difference: 26 44 – 18 44
The gustatory sense is dependent on _______ stimulation.A. ElectromagneticB. ChemicalC. ThermalD. Mechanical