addiebischoff34 addiebischoff34
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 60 square feet of flooring costs $287.00 how much does one square foot cost?

Respuesta :

SebastianHayden
SebastianHayden SebastianHayden
  • 20-01-2021

Answer: About 5 bucks

Step-by-step explanation: Divide 287 by 60 which would equal 4.78333333333

Answer Link

Otras preguntas

What's bigger 9/10 or 4/5
Will the opposite of zero always ,sometimes or never be zero
The _________ led foreign missions for the Catholic Church.
4x^2-5x-15=0 how to find the vertex and y intercept
1.) All mutation assist an organisms survival. True or False 2.) Genes are arranged in coiled strands called centromeres. True or False. 3.) Pennelt squares r
Another company offers a rate of $0.05 per minute. How would you find the unit rate per hour
describe three different methods you could use to graph the equation 5x+3y = 12
Multiply 1.5 and 1 as fractions
Ruben bought 6 new books for his collection. This increased his collection by 12%. How many books does he have now?
Assume that g(x) is the inverse function of f(x) what would f(g (x))