gigicolbert801 gigicolbert801
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

At the grocery, peaches cost $2.60 per pound. Grace bought 2.3 pounds of peaches.

Respuesta :

lailajones38
lailajones38 lailajones38
  • 20-01-2021
the total cost would be $5.98
hope this helps! :)
Answer Link

Otras preguntas

how long did the battle of stamford bridge last
A pair of jeans that originally costs $42 is 25% off.Find the sale price.ASAP PLZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
express the recurring decimal 0.281 as a fraction  in its simplest form. ( the '81' are the only two recurring)
Let f(x) = (-6x^6\sqrt(x))+(8)(x^(3)\sqrt(x)). Find f'(x).
John currently has enough money to buy 45 books. If each book cost 10 cents less, John could buy 5 more books. How much money does John have to spend on book? (
What Is 0.15 on the number line
This popular political pamphlet is considered the origins of the communist system of government.  AnswerCapitalCommunist ManifestoWealth of Nationsnone of the a
am nevoie de o scrisoare informala
The projection screen in the school auditorium is 5 times as long and 5 times as wide as the screen in te library. The screen in the library is 4 feet long with
What is a good argument in favor of the tea act and one argument against the tea act?