liembuglung liembuglung
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which price is equivalent to $1.50 for 1 pound of apples?​

Respuesta :

jensen2020j jensen2020j
  • 20-01-2021

Answer: $3.00 for 2 pounds of apples

Step-by-step explanation:

Answer Link
hellolessomn
hellolessomn hellolessomn
  • 20-01-2021

Answer:

A: 6 pounds of Apples for 9$

9/6=1.5=$1.50 per pound

Step-by-step explanation, no need to.

Answer Link

Otras preguntas

Could someone give me some ideas for a sonnet poem that talks about the fact that you left something/someone and now you want to come back. I’m looking for song
Give the classification of the following alcohols as to primary, secondary, or tertiary.     1.                  (CH3)3-C- OH                 2.
As a concept logos often refers to the what
what is the range of the function graphed below
This question is part of a SAT practice test. Can anyone help me crack this problem?
What is the measure of <7?
what angle does an arc 5.5cm in length subtend at the centre of a circle of diameter 7cm​
What is the main goal of special education and inclusive education?​
In the story Ball Hawk How does Uncle Tommy influence the plot of this story
A chocolate chip cookie recipe ask for one and one half times as much flour as chocolate chips. If three and three quarters cups of flour is used what quantity