blessingstarz3843 blessingstarz3843
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 2 1/2 pound cost?

Respuesta :

jon3097
jon3097 jon3097
  • 21-01-2021
23 dollars for that.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of subjunctive mood? Average rainfall amounts have been completely changed from this year's storms. If I were a more opti
What did stitch say at the beginning of lilo and stitch?
Amigos: ayer fuimos a la tienda de equipo deportivo. nosotros _______ en la tienda por una hora. rosa: _________ encontrar las camisetas? amigos: no, alli no. _
URGENT! Need science help, no one else will help me.
How does Calvin react when Mr. Murry is unable to rescue Charles Wallace and defeat IT right away? A. Calvin is angry and wants to return to Earth immediately
Help me in geometry 100% right only
A clause that cannot stand on its own as a sentence is known as a(n) A. dependent clause. B. adverbial clause. C. prepositional clause. D. modifying clause
Recombination occurs during _____. meiosis replication selection mutation
Which of the following was an important element of romantic literature? rationalism and well-reasoned ideas
In other cases, the censoring has been direct and brutal. On February 28, 1981 the morning newspaper carried a story about the burning of my novel, Bless Me, Ul