alaya681 alaya681
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of granola bars costs $6.96. What is the unit price?
per bar

Respuesta :

chetankachana
chetankachana chetankachana
  • 21-01-2021

Answer:

$0.87

Step-by-step explanation:

Answer Link
myapotter9
myapotter9 myapotter9
  • 21-01-2021

Answer:

0.87. dm....djjjdjdjndhfhhrhrhd

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE :) The genotype of an individual is TtGg. The letters represent alleles for two different genetic traits. According to Mendel’s law of independent
four of the angle of a Pentagon are 70°,90°,100° and 145°. What is the side of a fifth angle?​
First question:Explain two features of Elizabeth'sreligious settlement(4 marks per feature)​
Now that you have given your presentation, explain what surprised you while giving your presentation. What would you do differently next time? How do you think
Can some one help me with this question its hard :( down below ill give brainliest
Can someone please help me thank you
What did Martin have? Depression Anxiety Hiv
ANSWER FAST q>d, if d=3
One possible reason why silphium disapeared
What is the answer? Please help me, this is very urgent.