aidiangotbands aidiangotbands
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

If a 6 pound bag of oranges costs $5.46 and an 8 pound bag of oranges costs
$7.44, what is the unit prices of each bag?

Respuesta :

1chiefsfankc 1chiefsfankc
  • 21-01-2021

Answer:

its food, eat it.

Step-by-step explanation:

just get the cheaper bag. why do we care about unit pricing?

Answer Link

Otras preguntas

Many people spoke out against slavery in response to:.
Patrick has a credit card with an APR of 15. 40% and a billing cycle of 30 days. The following table shows Patrick’s credit card transactions in the month of Au
Line m contains points (-4,5) and (8,2). What is the slope of a line Parallel and Perpendicular to line m?
Need help I’m stuck on 4 of these
Imagine you are a merchant traveling with Marco Polo. Write a letter to merchants in Europe describing China under the Mongols. Be sure to include explanations
Please help me with this question
How many single chromosomes are in a human zygote? Question 7 options: 23 46 64 48.
A cone with volume 1350 m³ is dilated by a scale factor of 13. What is the volume of the resulting cone? Enter your answer in the box. M³.
Its so ez! Can you answer it?
Find the area of the trapezoid​