madisonricks173
madisonricks173 madisonricks173
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Elizabeth bought 8 chicken wings for $10.40. How much does each wing cost?​

Respuesta :

leahgibson1022
leahgibson1022 leahgibson1022
  • 21-01-2021

Answer: $1.30

Step-by-step explanation:

Divide 10.40 by 8

Answer Link
javierpantoja513 javierpantoja513
  • 21-01-2021

Answer:

$1.30

Step-by-step explanation: Give me ur sn ap

Answer Link

Otras preguntas

Solve for theta please!
Decide if each of the following is an example of inductive or deductive reasoning.(A) All flying birds and insects have wings. Birds and insects flap their wing
A particular air mass contains extremely cold, dry air. Based on this information, how would this air mass most likely be classified?​
Subtract 5hours 30mins 40secs from 9hrs 20mins 10secs​
a car is moving in a circular horizontal track of radius 10 m with a constant speed of 10m/s.A bob is suspended from the roof of carby a string of 1 m.The angle
a car is moving in a circular horizontal track of radius 10 m with a constant speed of 10m/s.A bob is suspended from the roof of carby a string of 1 m.The angle
A ____ center benefits children through the inclusion of menus, invitations, signs ,and posters a. block b. housekeeping c. science d. math ​
represent (-7 more than 5 ) on number line
What is the largest denomination of us currency
Describe the structure of the stomach and the small intestine