cloeperronypaz
cloeperronypaz cloeperronypaz
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1 for 3 pounds. How much for 1 pound?​

Respuesta :

jyhghtfhgvcfdfyhgvc5 jyhghtfhgvcfdfyhgvc5
  • 21-01-2021

Answer:

0.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the mass of 20 moles of fluorine?
can anyone write in an good English an essay thatcompares between ID card by Mahmoud Darwish and Ester. 1916 by William Butler Yeats ​
why is caffeine unlikely to cross through the phospholipid bilayer?
fasf sdfd asdf asdf asdfsa df
The earth , the sun , and the seven other planets that are in orbit around the sun are part of the solar system. How does the size of the solar system compare w
Pls help A statement that includes all parts of an argument is 1. a claim. 2. a counterclaim. 3. a reason. 4. a response.
The root word "aden-" means "gland." Which term refers to a mass or tumor in a gland? O.adenitis O.adenopathy O.adenectomy O.adenoma
A ladder is 6 feet 7 inches tall. How tall is it in inches?
annie adds 2 spoonfuls of sugar to her tea and sophie adds 3 spoonfuls to her tea. If one spoonful is 4 grams of sugar and a a cup of tea is 240 grams. What is
Which of the following words is NOTa kind of beverage? O la cena O el té O el jugo O la leche