marianoveron1985 marianoveron1985
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

Using scientific notation, what is the solution to (2.4*10*11)/(1.2*10*9)

Respuesta :

kaisersriprad
kaisersriprad kaisersriprad
  • 17-02-2021

Answer:

2.4x10x11 / 1.2x10x9

264/ 108

=2.44444444

Answer Link

Otras preguntas

Un panadero usó 1/2 de libra de harina para elaborar un pan, 1/4 de libra para hacer rosquillas y 1/3 de libra de harina para hacer galletas. Sí tenía 2 libras
Asystem of equations has 1 solution. If 4x - y = 5 is one of the equations, which could be the - y = 4x + 5 y = 4x - 5 2y = 8x - 10 - 2y = 8 - 10​
The formula V = s3 gives the volume V of a cube with side length s. The volume of a cube that has a side length of 7 inches
Easy!!!What is the relationship between reasons and evidence in an argument? Select one: a. Reasons are the facts that make evidence believable. b. Reasons are
What is the factorization of the polynomial below?? x2 + 7x + 12 O A. (x+5)(x+2) O B. (x + 2)(x+6) O C. (x+3)(x + 4) O D. (x+6)(x+1)
Find the sale price of the item. Round to two decimal places if necessary. Original price: $294.93 Markdown: 79%
3 bags of chips cost 5.55. How much does 2 bags of chips cost?​
What are GMOs and what percent of them are on U.S. supermarket shelves? *
Identify cause and effect (312) What was the primary cause of the Sepoy Rebellion?
It costs $19.46 for 2.8 pounds of shrimp. Find the unit price in dollars per pound. If necessary, round your answer to the nearest cent.​