1jjjssjjs23456 1jjjssjjs23456
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

jake can buy 6 donuts for $2.50. how much will he spend on 9 donuts?

Respuesta :

AngelCeni AngelCeni
  • 17-02-2021
The answer is $3.60!!
Answer Link

Otras preguntas

The solution set of 3x+4y<0 lies in which quadrant?
windows live skydrive is an example of what storage
Papers numbered 1 through 20 are shuffled in a hat. One paper is randomly selected. What is the probability of selecting a number that is a multiple of 9?
A food worker feels feverish and notices that her skin and eyes have an unusual yellow tint. she is scheduled to work the next day. what should she do?
Which of the following is an example of a nonrenewable resource? A.) nuclear energy B.) hydroelectric C.) solar energy D.) fossil fuels
It is early in the year, and Keesha would like to start saving money for next year’s holiday presents. What type of account should Keesha open? A. CD B. Club Ac
Find the x- and y-components of the vector d⃗ = (9.0 km , 35 ∘ left of +y-axis).
16. Tamara’s dosage of medication has recently decreased 20 milligrams per day. What is the total decrease in Tamara’s medication at the end of the week? Show y
when does the cell have to use active transport
Question 1 (Fill-In-The-Blank Worth 2 points) Use the image below and select the answer that best completes this sentence: El _______ está en el garaje de la