alannavalentin
alannavalentin alannavalentin
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

Four bacon egg and cheese breakfast sandwiches cost $10.00 from
Dunkin Donuts. What is the unit rate? (in other words what does one
sandwich cost) *

Respuesta :

Wonderwoman16
Wonderwoman16 Wonderwoman16
  • 17-02-2021

Answer:

The unit rate (1 sandwich costs) $2.50

Answer Link

Otras preguntas

subtract 2F2Csixteen -92sixteen =
What is 6=radical v-2
subtract 2F2Csixteen -92sixteen =
I have a summer geometry packet and I am confused with this question: In the same circle, or congruent circles, congruent central angles have congruent arcs.
Which High Federalist tried to crush internal political dissent after the XYZ Affair? A. Alexander Hamilton B. Thomas Jefferson C. George Washington D. John Ad
what is 10 less than x
how to solve 2^(log(2)3+ log(2)5
a story's climax is the part of which ?
For what values of x is the following equation satisfied : 3x+9 = 21+7x ?
what does 'call it a day' mean?