annasidahmed13555 annasidahmed13555
  • 17-02-2021
  • Mathematics
contestada

Milk is sold in four sizes. Which is the better buy? *


250 mL for $0.50

500 mL for $1.10

1L for $1.80

2L for $3.90

Respuesta :

himawari17
himawari17 himawari17
  • 18-02-2021

Answer:

$5.829929999

Step-by-step explanation:

soososososososlsls

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to (82)−4? 1 over 8 to the 2nd negative 1 over 8 times 8 times 8 times 8 times 8 times 8 times 8 times 8 1 over 8 times 8
¿Cuáles son los dos tipos de preparación del café en México?
predict how many antacid tablets it would take to produce 120 mL of CO2 gas
John Adams played many roles in the Second Continental Congress. Which of the following is not one of his roles?
If You dissent how do you feel about a suggestion
Describe how to write 3x+2y=12 in function notation
A Gallup poll reports that 52% of American teenagers believe in astrology. If this percentage is true for the general population, find the probability that if 6
How did the south solve the problem of reconstruction after the civil war?
River along which the Roman Empire grew
In the diagram, above, marker F is pointing to a __________, which are formed when meanders wear away at a narrow point and a pool of water forms.