loverileygibbstwo908
loverileygibbstwo908 loverileygibbstwo908
  • 18-02-2021
  • Mathematics
contestada

Determine which is the better buy.
1 kilogram of for $2.06 or 4 kilograms of for $7.48
PLZ EXPLAIN

Determine which is the better buy 1 kilogram of for 206 or 4 kilograms of for 748 PLZ EXPLAIN class=

Respuesta :

dianaffccc
dianaffccc dianaffccc
  • 18-02-2021

Answer:

the 4 kilograms of bananas for 7.48 would be better because 4 kilos. of bananas for 2.06 x4 would be 8.24

Answer Link

Otras preguntas

(12y2+17y-4)+9y2-13y+3)
where do people and animals get energy to move arond
What are the differences between brinkmanship and containment?
A body with a mass of 5 Kg has the same kinetic energy as a second body. The second body has a mass of 10 kg and is moving at a speed of 20 m/s. How fast is the
Please tell me what I need to improve and how to improve it also tell me what I should put for my conclusion. Thank you! “Love Exists” True love is when you are
Find r if 2700=2200(1+r)ˆ5 ( ˆ5 is the exponent for 5 )
Which letter has rotational symmetry?
Explain the major benefits of the evolution of sexual reproduction.
Please tell me what I need to improve and how to improve it also tell me what I should put for my conclusion. Thank you! “Love Exists” True love is when you are
How did the treaty of Versailles lead to world war 2?