revengechloewwe
revengechloewwe revengechloewwe
  • 18-02-2021
  • Mathematics
contestada

Yasmin went to the store and bought 3 1/2 pounds of ground beef for $11.20. How much did the ground beef cost per pound?

Respuesta :

201109219 201109219
  • 20-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

m,m

Answer Link

Otras preguntas

Помогите пожалуйста) Fill in the blanks with a correct form, the PAST SIMPLE or the PAST CONTINUOUS: 1. While they ……………………………… (travel) to China, Marco …………………
BASKETBALL QUESTION- 5. Who invented basketball and when? Dr. James Naismith in 1891 G. L. Pierce in 1929 Walter Camp in 1876
Someone help me please!!!! I’ll cash app you plz !
1. Simplify the following inequalities.
What is the easiest way to solve negative fractions plus positive fractions?
A geographical feature, shared by the world's four ancient civilizations (Mesopotamia, Egypt, Indus Valley and China) made it possible for them to grow enough
Meaning of a typewriter ​
how can state be made inclusive?give your suggestion
What is the area of the garden. ​
formula One race cars can reach speeds of approximately 200 meters per second. What is this speed in meters per minute? 1,200 meters per minute 2.65 meters per