SomeDumbWeeb
SomeDumbWeeb SomeDumbWeeb
  • 18-02-2021
  • Mathematics
contestada

Santino pays $36.85 for eleven 10-count boxes of granola bars. How much does 1 box of granola bars cost?

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 18-02-2021

Answer:

One box of granola bars costs $3.35.

Step-by-step explanation:

36.85/11=3.35

Answer Link

Otras preguntas

-14 + y =24 what is negative 14 plus y equals 24
What are some examples of a pure substance
He was a young Pole, who was smiling at us. He began to talk to us, and despite our weariness, we listened attentively. Which key idea can you deduce from the e
Write an expression that shows how you can multiply 9 x 475 using expanded form and distributive property
What was the initial reason for Columbus's journey to the New World? (A.) to seek religious freedom as a result of the split of the Protestant Reformation (B.
What attitude toward scientific knowledge does “When I Heard the Learn’d Astronomer” express? A.The poem suggests that scientific knowledge involves reasoning
Plz help btw number 11
write the following number in expanded form 46,371
the area of the hartstein's kitchen is 182 square feet. this is 20% of the area of the first floor of their house. let f represent the area of the first floor.
At a tree farm, there are 9 rows of 36 spruce trees. In each row, 14 of the spruce trees are blue spruce. how many spruce trees are not blue spruce?