pizzaHEP pizzaHEP
  • 18-02-2021
  • Mathematics
contestada

A mom buys her kids 3 cartons of milk for $1.25 each and 6 donuts. The total cost was $6.90. Write an equation to determine the cost of a donut

Respuesta :

william6275
william6275 william6275
  • 18-02-2021

Answer:

es 14.15 es la respuesta

Answer Link

Otras preguntas

Living microorganisms found in soils and waters are generally capable of growth on common laboratory media. select one: a. True b. False
Most _____ nouns end in “s” and most ____ verbs end in “s.”
What is 6×9×(-5) equal to?
Helen is 8 years older than Jane. Twenty years ago Helen was three times as old as Jane. How old is each now? If Jane's current age is x, what would the equatio
which best describes the meaning of the term theroem?
Vus.10c what effect did the hawley-smoot tariff (1930) have on the u.s.?
What’s the correct answer
Employees of a newly opened restaurant have been complaining of frequent instances of slippage in the kitchen. What should the restaurant owner do to reduce th
Instinct theory holds that aggression is a biologically adaptive trait true or false
HELP ME WHAT THE ANSERW Lisa has a scholarship for all four years she attends collage what is the total amount of the scholarship is worth if Lisa classes cost